Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Osiągnięcia i projekty

 • Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli program STEAM.

  Kółko STEAM kl.2 Mechanika (5).jpeg
  STEAM to nowoczesna metoda nauczania poprzez doświadczanie, dedukcję, rozwiązywanie problemów i przekładanie tych rozwiązań na praktykę. Dzieci od najmłodszych lat doświadczają różnych zjawisk poprzez zabawę, jest to dla nich najbardziej naturalny sposób na skuteczną naukę. Połączenie zagadnień przedmiotów ścisłych, z technologią oraz naukami humanistycznymi, takimi jak sztuka, sprawia, że dzięki metodzie STEAM dzieci postrzegają nauczane przedmioty jako powiązaną ze sobą całość.   
  Data publikacji: 14-02-2021 22:03
 • Projekt „Zdalna Szkoła+" w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

  FE_POPC_barwy_RP_EFRR_plakat_a3_poziom_gmina_Murów_plus.jpeg
  Dzięki pozyskanemu przez Gminę Murów grantu w ramach projektu „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, otrzymaliśmy dodatkowy sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w ramach kształcenia na odległość na terenie gminy Murów. W ramach pozyskanego dofinansowania zakupiono dla naszej szkoły 9 kolejnych nowych laptopów. Sprzęt przekazany został naszym uczniom, którzy mieli ograniczoną możliwość nauki zdalnej w warunkach domowych w obliczu aktualnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. 
  Data publikacji: 27-02-2021 23:53
 • Sprzęt komputerowy w ramach projektu pn. Kreatywna Opolszczyzna – program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej

  Bildschirmfoto 2021-02-27 um 23.41.53.png
  Dzięki decyzji Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska oraz pozytywnej opinii Zarządu Województwa Opolskiego, dodatkowe środki pochodzące z alokacji na zintegrowane inwestycje terytorialne Aglomeracji Opolskiej zostały przekazane na realizację projektu Kreatywna Opolszczyzna – program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej, którego realizatorem jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji. W ramach powyższego projektu otrzymaliśmy dodatkowy sprzęt komputerowy z przeznaczeniem na prowadzenie zajęć zdalnych.
  Data publikacji: 28-02-2021 00:18
 • Projekt Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

  FE_POPC_barwy_RP_EFRR_plakat_a3_poziom_gmina_Murów.jpeg
  Dzięki przystąpieniu Gminy Murów do programu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, otrzymaliśmy niezbędny sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w ramach kształcenia na odległość na terenie gminy Murów. W ramach pozyskanego dofinansowania zakupiono dla naszej szkoły 7 nowych laptopów oraz router. Sprzęt przekazano naszym uczniom, którzy mieli ograniczoną możliwość nauki zdalnej w warunkach domowych w obliczu aktualnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. 
  Data publikacji: 27-02-2021 23:44
 • Udział w projekcie „Podnosimy jakość edukacji w Gminie Murów”

  Bildschirmfoto 2021-02-28 um 00.07.59.png
  Dzięki pozyskanemu przez Gminę Murów dofinansowaniu w ramach projektu pn. „Podnosimy jakość edukacji w Gminie Murów” partycypujemy w działaniach mających na celu podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności u uczniów, jak i utworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez doposażenie pracowni przyrodniczo-matematycznych, organizację zajęć pozalekcyjnych, udostępnienie nauczycielom i uczniom nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz wsparcie szkół w procesie indywidualnej pracy z uczniem.
  Data publikacji: 28-02-2021 00:02
 • Młodzi ratownicy z Zagwiździa w czołówce młodych adeptów pożarnictwa

  56686755_1209946612498906_760314974961664000_n.jpeg
  Młodzi ratownicy z Zagwiździa w czołówce młodych adeptów pożarnictwa w województwie opolskim. Na zakończonym 5 kwietnia br. Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom nasi reprezentanci zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, co nas cieszy i jest sporym sukcesem.   
  Data publikacji: 12-05-2019 17:32
 • Sukces naszej uczennicy!

  Julia Larisz.jpeg
  Uczennica Julia Larisz z III klasy gimnazjum została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego. Rodzicom Julii gratulujemy córki, a Julce życzymy sukcesów oraz powodzenia na egzaminie gimnazjalnym.
  Data publikacji: 12-05-2019 16:56
 • Majówka w skansenie 2018

  LRM_EXPORT_20180601_181504.jpeg
  Jak co roku nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym "Majówka w skansenie'' organizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej. Celem konkursu jest rozbudzenie refleksji nad dobrami kultury własnego regionu, poprzez zaznajomienie uczestników ze zbiorami Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Prace wykonane były w technikach rysunkowo-malarskich, na papierze w formacie min. A4. Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Florian Rychlik, zajął w konkursie drugie miejsce w województwie, odbierając w Opolu, 01.06.2018 r. dyplom i nagrody rzeczowe.
  Data publikacji: 04-06-2018 21:33
 • Karolina Bieganowska - laureatką dwóch konkursów

  KAROLINA BIEGANOWSKA.jpeg
  Karolina Bieganowska uczennica klasy III gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagwiździu została laureatką dwóch konkursów wojewódzkich: Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu.  Po przejściu eliminacji konkursowych z języka polskiego i języka angielskiego na szczeblu gminnym, rewelacyjnie poradziła sobie na szczeblu wojewódzkim. 
  Data publikacji: 02-04-2018 18:47
 • Sukces Karoliny Bieganowskiej

  Logo Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu.png
  W piątek 08.02.2018 r. na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu została opublikowana lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjów oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu województwa opolskiego. Na liście tej znajduje się uczennica naszej szkoły  KAROLINA BIEGANOWSKA, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, osiągając bardzo wysoki wynik.  GRATULACJE !!!   
  Data publikacji: 12-02-2018 19:55
Wersja XML